BARTOSZ TRZOP

architekt, od 2007 roku założyciel i prezes zarządu autorskiej pracowni architektonicznej Trzop Architekci
bartosz@trzoparchitekci.pl

 

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej w 2003 roku. Praca dyplomowa  „Filmoteka Narodowa” przy ul Dobrej w Warszawie.

Jest członkiem Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów RP od 2013 oraz Stowarzyszenia Architektów Rzeczypospolitej Polskiej (SARP).


Działa jako architekt od zakończenia studiów, a w 2007 roku założył autorską pracownię Trzop Architekci, gdzie 25 osobowy zespół realizuje głównie projekty przestrzeni biurowych w Polsce i za granicą dla takich firm jak min. Microsoft, Google, Santander czy L’Oreal.
Obecnie w portfolio Pracowni znajdują się projekty przestrzeni biurowych o łącznej powierzchni około 300 000 mkw.  Jest również jednym z współautorów Centrum Praskiego Koneser gdzie zaprojektował dwa budynki i centrum wystawowe.

Prelegent i uczestnik licznych konferencji branży architektonicznej, m.in. Property Design Forum, 4Design Days czy Green Warsaw Conferences, autor publikacji branżowych.

Nagradzany licznymi nagrodami za projekty przestrzeni biurowych, min:

- nagroda w konkursie magazynu Eurobuild i SARP Eurobuild Awards w kategorii Najlepsza Aranżacja Miejsca Pracy – w 2017 za projekt co-creatingu Brain Embassy, a w 2018 roku za projekt CEDC International,

- nagroda CBRE Office Superstar w kategorii Najlepsze biuro branży technologicznej w 2017 roku za projekt biura OLX Group i 2019 roku za projekt siedziby Microsoft

- International Property Awards w kategorii Najlepsze Wnętrze Biurowe W Polsce za buro CEDC International,

- Prime Property Prize w kategorii Przestrzeń komercyjna w 2019 roku za projekt L’Oreal House

Szczególnie istotnym wyróżnieniem dla Bartosza Trzopa jest II nagroda w XXIII edycji konkursu POLSKI CEMENT W ARCHITEKTURZE organizowanego przez Stowarzyszenie Architektów Polskich we współpracy ze Stowarzyszeniem Producentów Cementu za projekt  Domu „Kurtyny”.

Bardzo ważną ideą która przyświeca większości projektów jest zrównoważony rozwój i działania architektury na rzecz klimatu. Konsekwencją tego jest wyróżnienie PLGBC Green Building Awards w kategorii Najlepsze zrównoważone wnętrze za L’Oreal House.

Akumulator e papieroza